Atrakcje
Grzybowo jest  malowniczą miejscowością, położoną w pięknym regionie.
Zobacz niektóre atrakcje, które można znaleźć w  najbliższej okolicy.
Punkt widokowy

Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia Morska w Kołobrzegu to budowla powojenna, która stoi na miejscu dawnych zabudowań fortecznych. Mierzy aż 26 metrów i jest jedną z popularnych atrakcji miasta. Latarnia jest udostępniona zwiedzającym.

Spacery

Molo, promenada nadmorska, port pasażerski

Kołobrzeskie molo o długości 220 metrów oraz promenada nadmorska to najlepsze miejsce na spacery i podziwianie piękna Bałtyku o każdej porze roku. Na turystów oczekuje także port pasażerski oferujący rejsy turystyczne m.in. na Bornholm.

Zabytek

Starówka ze wspaniałą zabudową

Zabytki Kołobrzegu zachwycą każdego – unikatowa średniowieczna zabudowa, w tym piękna bazylika mariacka oraz ratusz miejski najbardziej przyciągają wzrok. Kołobrzeg jest wpisany na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Zabytek

Bazylika kołobrzeska

Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu sięga swoją historią aż wieku XIV. To monumentalna budowla w stylu gotyckim, we wnętrzu której można podziwiać liczne zabytki sztuki sakralnej.

Wycieczki

Prom na Bornholm

Od kwietnia aż do października z Kołobrzegu regularnie kursuje port na Bornholm. Turystyczne rejsy pasażerskie to doskonałą okazja, aby zobaczyć tę duńską wyspę z jej pięknymi widokami. Na promie czekają restauracje i sklepiki.

Nauka

Muzeum okrętów

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu posiada bogaty zbiór militariów, które sięgają aż do czasów średniowiecza. W jego zbiorach znajduje się też okręt patrolowy ORP Fala, który udostępniony jest dla zwiedzających.

Aktywność

Nordic Walking

Nordic Walking to doskonały pomysł dla każdego na spędzenie aktywnie czasu podczas wycieczki do Kołobrzegu. Wspaniałe widoki w bogatych w przyrodę okolicach będą towarzyszyły podczas energicznych spacerów.

Dla dzieci

Rejsy morskie statkiem Pirat

Rejsy morskie statkiem Pirat to świetny pomysł, aby na stylizowanym statku poczuć się jak prawdziwy korsarz – to doskonała atrakcja dla dzieci! Rejsy dostępne są przez okres wakacji. Statek cumuje przy latarni morskiej w Kołobrzegu.

Wędkarstwo

Rejsy na dorsza

Dostępne w Kołobrzegu rejsy na dorsza to gratka nie tylko dla miłośników wędkarstwa. Wyprawa to doskonały czas, aby podziwiać piękne morskie widoki i dobrze się bawić. Dostępne są także kilkudniowe wyprawy.

©  Azul Grzybowo